Інтернет-магазин батарейок і акумуляторів м. Дніпро вул. Курчатова 1
Наші
телефони
Графік
роботи
09:00 - 19:00
Вихідний: понеділок
Як обрати акумуляторні батарейки і зарядний пристрій до них.

Сучасна електроніка часто використовує в якості джерела живлення не вбудований акумулятор, а одноразові батарейки. Не завжди під рукою є новий, або просто працюючий комплект. А якщо електроніка ще й прожорлива, то це великі фінансові витрати. В такому випадку розумне вирішення питання - придбання акумуляторних батарейок.

Види й типи батарей.

Найчастіше в електроніці використовується два типорозміра батарейок – “пальчикові” (АА) и “мізинчикові” (ААА). Аккумуляторні  батарейки різних виробників  відрізняються за хімічним типом (нікель-кадмійові(Ni-cd), нікель-металлогидридні(Ni-MH) та нікель-цинкові(Ni-Zn) ).

Найбільше поширення в побутовій електроніці отримали нікель-металогідридні батарейки. Їх основні переваги - висока ємність і великий ресурс перезаряду. (до 2000 циклів). Максимальна ємність аккумуляторів 2700mAh для розміра АА и 1000mAh для розміра ААА.

Низький саморозряд, LSD технологія, ready to use- ці словосполучення означають одне й те ж. Новий тип нікель – металлогідридних аккумуляторів з низьким саморазрядом. Відмінності від старого покоління в тому, що якщо акумулятор старого покоління зарядити й не використовувати, за два місяці заряд зникне. Перед використанням процедуру заряда потрібно буде повторити. Новий тип аккумуляторів веде себе, як одноразова батарейка. Втрати за рік  не перевищують 10-15%.

Вибір акумуляторів.

Ще аккумуляторні батарейки можна розділити на дві великі групи. Перша – це бренди. Серйозні фірми, які багато років випускають електроніку, або спеціалізуються на хімічних джерелах живлення. Panasonic, Sony, Varta, Duracell, Energizer, Kodak іт.п. Акумулятори всіх подібних торгових марок - це висока якість і великий термін використання. Мінус лише один-більш висока ціна.

Друга група-це маловідомі виробники. Такі торгові марки належать мережам супермаркетів, дрібним китайським компаніям або вітчизняним приватним особам. Батареї подібних торгових марок як правило більш низької якості. Виражаєтся це в терміні використання, кількості циклів “заряд-розряд”. Такі батареї також можна купувати, але потрібно розуміти, що оптимальне співвідношення ціна-якість у акумуляторів першої групи. 

Окремо можна виділити групку батарейок, які продаються за дуже низькими цінами. Їх відмінність в тому, що вони мають дуже маленьку массу (всередині майже порожні) і завищені параметри ємності на шильдику.-3000mAh, 5800mAh іт.д. Такі батарейки або не працюють зовсім, або працюють дуже погано. Заявлену ємність потрібно поділити приблизно на 10. Купувати подібний товар не потрібно в жодному випадку.

Зарядні пристрої. Види, відмінності.

Для заряда аккумуляторних батарейок продається велика кількість різних зарядних пристроїв. Ціни сильно відрізняються. Все залежить від функціонала того чи іншого девайса. 

Найпростіші. Вміють тільки заряджати зарядним струмом, котрий вказаний на корпусі. Автовідключення немає. Час заряду вираховується шляхом ділення ємності акумулятора  (наприклад, 2000mAh) на величину зарядного струму (наприклад, 200mA). Отримуємо 10 годин. Ще 20% потрібно додати на втрати. Таким чином 12 годин -потрібний час заряду.  

Автомати. Зарядні пристрої з автовідключенням після закінчення заряду. Відключення може бути реалізовано як за допомогою вбудованого таймеру, так і через функцію ΔV. Це таке невелике зниження напруги в момент закінчення заряду.  Якщо функція реалізована-робота акумуляторів буде коректною. Наявність або відсутність дисплея з додатковою інформацією (напруга на батареях, час заряду іт.д) на роботу зарядного пристрою не впливають. Світлодіодної індикації стану достатньо для коректної роботи.

Универсальні “комбайни”. Такі зарядки універсальні, підходять для всіх  сучасних видів акумуляторів. Зарядний пристрій сам визначає тип встановленої батареї і починає зарядку. Можна змінити режим роботи (заряд, заряд з розрядом, повний тест), зарядный струм, заміряти внутрішній опір, ємність акумуляторних батарейок. Море задоволення для ентузіаста.

зарядное LII 500 фото

В кожній категорії можна знайти зарядний пристрій, який буде працювати не від мережі  220V, а од USB адаптера. Якщо адаптер є в наявності, можна зекономити десь 20% вартості товару.

Вибір зарядного пристрою.

Якщо задача дослідження характеристик та параметрів батарей не стоїть, купувати універсальний комбайн не варто. Між найпростішими й автоматами, перевагу краще надавати останнім.  Тримати в голові точний час, коли потрібно вимкнути зарядний пристрій, дуже незручно. Зарядка з автовідключенням позбавить Вас таких проблем. 

Якщо ж ціль- завжди мати під рукою пристрій з великим функціоналом, краще розглянути варіант з комбайном. Бажано скласти список потрібних функцій і обирати зарядку по їх наявності. У різних виробників ціна однакових за функціоналом зарядних пристроїв, може дуже сильно відрізнятись. 

Економіка питання.

А чи варто взагалі? Це нескладно порахувать. Комплект акумуляторних батарейок і зарядка  “автомат” для них окупиться приблизно через 20 циклів заряда-разряда. (вартість 20 комплектів одноразових батарейок) Ресурс роботи акумуляторних батарейок від 500 до 2000 циклів в залежності від параметрів і виробника.

Аккумуляторні батарейки  дають можливість зекономити чимало коштів на придбанні батарейок одноразових.  Крім того, використання акумуляторів-це захист навколишнього світу. Велика кількість одноразових батарей не попаде в відходи. Навколишній світ стане трішечки чистіше. 

Коментарі

Написати коментар